Atomium Aprohim – Čistič ventilácie a klimatizácie auta (vôňa eukalyptu)

SKU: 4660007123490 Kategória: Kategórie: , , , , ,
11
Nie je na sklade

V niektorých situáciách je čistenie ventilačného systému obzvlášť dôležité:

  • Zdieľanie auta, ak ide o služobné vozidlo alebo vozidlo taxislužby;
  • Výlety s rôznymi ľuďmi v kabíne mimo sezóny;
  • Pravidelná preprava detí v aute.
  • Dezinfekciu ventilačného systému čističom je možné ľahko vykonať nezávisle.
  • Trvá to nie viac ako 20 minút.

ÚČINKY APLIKÁCIE

Čistič ventilačného systému ATOMIUM APROHIM je dezinfekčný sprej. Aktívne zložky sa rozprašujú do interiéru auta a spolu s prúdením vzduchu v režime uzavretej cirkulácie prenikajú do všetkých častí ventilačného systému: vzduchové kanály, vnútorné dutiny klimatizácie a vykurovania atď.

Aktívna zložka tak ničí infekčné kontaminanty – plesne a baktérie – na najnepristúpenejších miestach. To umožňuje dosiahnuť nasledujúce účinky :

ODSTRAŇOVANIE NEPRÍJEMNÝCH ZÁPACHOV

Zápach vlhkosti, hniloby, starého tabakového dymu sa objavuje v dôsledku životnej aktivity baktérií. Práve oni vylučujú tie molekuly, ktoré, keď sa dostanú k ľudským receptorom, vyvolávajú taký dojem. Čistič ventilačného systému zabije až 95% známych baktérií, čím zápach neprehluší, ale eliminuje jeho zdroj.

ZNÍŽENIE RSCA BAKTERIÁLNYCH OCHORENÍ

Vo vlhkých a teplých častiach ventilačného systému sa môžu množiť rôzne baktérie. Medzi nimi sú také nebezpečné pre ľudí ako Staphylococcus, Streptococcus, E. coli a ďalšie. Do prúdu vzduchu sa dostane určité množstvo baktérií, ktoré ich presunie do kabíny, kde môžu ľuďom v aute spôsobiť nevoľnosti.
Dezinfekčný sprej spoľahlivo ničí baktérie vo všetkých častiach ventilačného systému, čo výrazne znižuje riziko infekčných ochorení, čo je dôležité najmä pre ľudí so zníženou imunitnou odolnosťou.

ZNÍŽENIE RIZIKA CHRÍPKY

Aktívna zložka čističa vetrania má antivírusové vlastnosti vo vzťahu k niektorým typom vírusov, medzi ktoré patrí aj vírus chrípky. Po ošetrení auta čističom zostáva tenká vrstva aktívnej zložky na obložení interiéru, na povrchu vzduchového filtra. Ak človek nakazený chrípkou kýchne v aute, drvivá väčšina vírusov uvoľnených v zmesi vo vzduchu sa takmer okamžite zneutralizuje. Tým sa znižuje riziko, že ostatní cestujúci dostanú chrípku. To platí najmä počas mimosezónneho obdobia.

ZNIČENIE HÚB A PLESNÍ

Čistič vetracieho systému má fungicídne (protiplesňové) vlastnosti. Ničí najmä rôzne druhy plesní, ktoré sú tiež hubou. Znižuje sa tak riziko prenosu spór húb na oblečenie a do tela cestujúcich v aute a ich ďalšie šírenie.

VYTVORENIE PRÍJEMNEJ SVIEŽNOSTI V AUTE

Čistič obsahuje esenciálny eukalyptový olej. Je to baktericídna látka sama o sebe. Navyše dodáva vzduchu sviežu vôňu eukalyptu, ktorá je v prvých dňoch zreteľne cítiť. Čistič nie je osviežovač vzduchu, a preto nesľubuje, že táto vôňa bude pretrvávať, ale pocit sviežosti bude príjemným bonusom ihneď po spracovaní. V budúcnosti bude možné čistému vzduchu dodať akúkoľvek príchuť podľa vášho výberu pomocou príchutí vzduchu, ktoré sú v obchodoch hojne dostupné, vrátane príchutí ATOMIUM APROHIM.

APLIKÁCIA

Čistič nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a schopnosti. Stačí zapnúť vnútornú cirkuláciu vzduchu, nastaviť ventiláciu podľa návodu na použitie a nastriekať prípravok do prázdneho interiéru auta. Celá procedúra netrvá dlhšie ako 20 minút vrátane vetrania.
Podrobný návod a potrebné upozornenia sú podrobne uvedené vo vložke, v obale tovaru.

PRINCÍP PREVÁDZKY

Pri spracovaní ventilačného systému sa aktívne zložky čističky dostávajú do najodľahlejších kútov vzduchovodov, klimatizácie, ničia baktérie nahromadené v miestach kontaminácie.
Účinná látka tiež nezostáva v článkoch vzduchového filtra, na povrchoch v interiéri auta. Zároveň si zachováva svoju aktivitu a pokračuje v zabíjaní baktérií a vírusov v prúde vzduchu niekoľko týždňov.

NÁVOD NA POUŽITIE (APLIKÁCIA)

Čistič klimatizácie auta likviduje baktérie a plesne zo všetkých častí ventilačného systému, vrátane klimatizácie a kúrenia. Čistič je určený na samostatné použitie, nevyžaduje špeciálne znalosti, zručnosti ani náradie.
Jedna nádoba stačí na ošetrenie interiéru akéhokoľvek osobného automobilu. Pri ošetrovaní interiérov mikrobusov sa odporúča aplikovať postupne dve nádoby čističa.

Dôležité!

Ak plánujete vymeniť kabínový vzduchový filter, urobte to pred použitím čističa ventilácie. V tomto prípade sa aktívna zložka usadí na novom vzduchovom filtri a bude aktívne brániť výskytu infekčných nečistôt.
Pred použitím prípravku sa uistite, že je nádoba s prípravkom teplá, jej teplota by mala byť v rozmedzí od +8 C do +28 C. S autom je potrebné manipulovať vonku.
Pred dezinfekciou a dezodorizáciou ventilačného systému sa odporúča dôkladne vyčistiť interiér auta.
Ventilačný systém sa ošetruje podľa nasledujúceho postupu:
1. Naštartujte motor auta.
2. Nastavte činnosť ventilačného systému.
Nastavte režim recirkulácie vzduchu v interiéri auta.
Zapnite klimatizáciu (na čistenie klimatizačného systému) alebo nastavte režim minimálneho vykurovania (na čistenie vykurovacieho systému). Ak je k dispozícii klimatizácia, prepnite ju do manuálneho režimu.
Nastavte minimálny prietok vzduchu.
Nasmerujte prúd vzduchu cez vzduchové kanály na palubnej doske a uistite sa, že sú otvorené ventilačné klapky.
Uistite sa, že sú všetky okná v aute zatvorené.
3. Pripravte čistič ventilácie na použitie:
Pretrepte fľašu čističa.
Umiestnite nádobu medzi predné a zadné sedadlá do stredu. Box čističa je možné použiť ako držiak nádoby pri inštalácii do interiéru auta. Na tento účel je na krabici špeciálna perforácia.
Zatvorte všetky dvierka okrem tých, cez ktoré s nádobou manipulujete.
4. Aktivujte čistič:
Silno stlačte tlačidlo atomizéra, kým nezacvakne, sprej začne rozprašovať prípravok od balónika smerom nahor.
Pozor: neprehýbajte sa nad balónom! Nesmerujte prúd spreja do tváre! Rozprášený prípravok nevdychujte!
Vystúpte z auta, zabuchnite dvere a počkajte 10 minút.
5. Vyvetrajte auto:
Na konci aplikácie otvorte všetky dvere auta na 5 minút. Nevstupujte do auta!
Vypnite motor.
Nechajte kabínu vyvetrať s otvorenými dverami ďalších 5-10 minút.

POZOR

HORĽAVÉ! Chráňte pred priamym slnečným žiarením a teplom. Nestriekajte v blízkosti otvoreného ohňa a žeravých predmetov.
Nádoba je pod tlakom!
Nerozoberajte a nedávajte deťom.
Nedovoľte, aby sa výrobok dostal na pokožku, do očí, do dýchacieho systému. Pri stlačení tlačidla spreja sa nad balónikom neohýbajte.
Ošetrenie auta by sa malo vykonávať iba vonku (vonku) s použitím maximálne jednej nádoby čističa na jedno auto.
V servisných strediskách by sa ošetrenie vozidiel malo vykonávať v podmienkach dostatočného zásobovania a odsávania vzduchu ako pri práci s rozpúšťadlami, farbami a alkoholmi.
Ochrana životného prostredia
Neotvárajte a nespaľujte nádobu ani po použití.
Po použití a dátume expirácie sa výrobok likviduje ako domový odpad.
Použitú nádobu odovzdajte na recykláciu.
PRVÁ POMOC
Ak sa nedodržia opatrenia, môžu sa objaviť príznaky podráždenia slizníc očí a dýchacích orgánov.
Ak dôjde k podráždeniu horných dýchacích ciest, je potrebné vyjsť na čerstvý vzduch alebo do vetranej miestnosti a vypiť teplé mlieko so sódou bikarbónou (1 čajová lyžička na pohár mlieka).
Ak sa prípravok dostane do očí, ihneď ich vyplachujte pod prúdom teplej vody po dobu 10-15 minút. V prípade potreby sa poraďte s lekárom. Ak sa prípravok dostane na pokožku, umyte ho vodou.

DODATOČNÉ INFORMÁCIE

PROFLAKTIKA OCHORENÍ V ZDIEĽANÝCH AUTOMOBILOCH

Ak sa auto používa ako taxi alebo kuriérske auto, ktoré používajú rôzni vodiči a cestujúci, potom je použitie čističa ventilácie obzvlášť dôležité. Zničenie infekčných patogénov, ako sú baktérie a huby, pomôže zachovať zdravie značného počtu ľudí.

PROFLAKTIKA OCHORENÍ MIMO SEZÓNY

Počas obdobia premenlivého chladného počasia sú mnohí náchylní na infekciu vírusom chrípky. Každý pasažier prenášajúci vírus ho môže ľahko preniesť na vodiča alebo iných pasažierov v obmedzenom priestore interiéru auta. V aute vopred ošetrenom čističom ventilácie sa vírusy, ktoré sa dostali do vzduchu, zrážajú s antivírusovým liekom na povrchoch obloženia interiéru, ako aj na povrchu vzduchového filtra. To vám umožňuje zničiť ich v priebehu niekoľkých minút a zabrániť prestupu k iným cestujúcim. Pre porovnanie, vo vzduchu neošetreného auta môže vírus pretrvávať dve až štyri hodiny.

PREVENCIA DETSKÝCH OCHORENÍ

Čistenie auta čističom sa odporúča tým, ktorí v aute často prevážajú deti, najmä mladšie. Imunitný systém u detí ešte nie je úplne vytvorený a má zmysel znižovať jeho zaťaženie, aspoň na tých miestach, ktoré sú pod kontrolou rodičov. Najmä interiér vlastného auta.

Váha
150 g