Atomium A-PROHIM SDA do motorovej nafty (Preplach vstrekovacích trysiek) 100ml (2x50ml)

8,20
V sklade

Účinky

Prísada do motorovej nafty “SDA(Suprotec Diesel Additive) je prípravok určenýk k pravidelnému používaniu. Odporúča sa pridávať do paliva pri každom tankovaní vozidla.

Základnou funkciou je čistenie a prevencia znečistenia naftovej palivovej sústavy, predlženie jej životnosti. Zloženie prípravku zaisťuje v palivovom systéme celý rad účinkov:

 • Čistenie (výplach). Jemne pôsobiace aktívne látky postupne a bezpečne odstraňujú usadeniny laku vo vysokotlakých vstrekovacích a palivových čerpadlách. Zabraňujú ich              opätovnému znečisteniu, udržujú priechodnosť palivových kanálov vo vnútri čerpadiel a trysiek, zaisťujú tesné priliehanie plunžrových piestov, ihiel, trysiek atď.
 • Mazanie. Mazacie zložky aditíva znižujú opotrebenie trecích uzlov palivového systému, čo pomáhá udržovať nominálny pracovný tlak paliva v systéme a predlžuje životnosť
  súčiastok v rámci výrobných vlastností.
 • Ochrana pred koróziou. Inhibítor korózie blokuje prístup molekúl vody obsiahnutej v palive a kondenzáte ku kovovým povrchom dielov, čím chráni palivový systém pred koróziou a opotrebením.
 • Obnova opotrebovaných povrchov. Prísada do motorovej nafty SDA používa tribotechnológiu Atomium, ktorá obnovuje trecie plochy v palivovom systéme (na piestoch, tryskách, ventiloch), čo zaisťuje správnu funkciu jednotlivých uzlov.
 • Optimalizácia cetanového čísla.

Komplexné pôsobenie prípravku zlepšuje kvalitu rozprášenia paliva a tvorbu správneho palivového plameňa. Výsledkom sú nasledujúce účinky: 

 • úspora paliva;
 • udržanie výkonu motora a odozvy plynu;
 • uľahčenie štartovania motora, zvlášť pri nižších okolitých teplotách;
 • predĺženie životnosti palivovej sústavy, vrátane zníženia pravdepodobnosti poruchy motora
  v dôsledku narušenia integrity jednotky vstrekovania paliva a hromadenia paliva vo   valcoch počas dlhého státia vozidla;
 • predĺženie životnosti turba (kvalitné spaľovania paliva zaisťuje, že v turbíne je menej sadzí a ďalších nečistôt);
 • predĺženie životnosti filtra pevných častíc;
 • zníženie dymivosti výfukových plynov a obsahu škodlivých látok v nich;

Zloženie prípravku SDA je špeciálne vyladené pre pravidelné používanie. Prípravok je bezpečný pre palivové filtre, vrátane filtrov vstrekovacích trysiek, pretože odstraňuje znečistenie postupne.

SDA nemení teplotné vlastnosti motorovej nafty ani neznižuje účinnosť anti-gélových aditív.

NÁVOD NA POUŽITIE

1 fľaštička 50 ml je určená na 40–60 litrov paliva (približne 1 ml na 1 liter paliva). Pred tankovaním pridajte prípravok do palivovej nádrže.

Postup:

 • Obsah fľaštičky dôkladne pretrepte;
 • Otvorte fľaštičku a nalejte prípravok do palivovej nádrže (v prípade potreby použite lievik);
 • Natankujte.

V prípade, že je celkový nájazd Vášho vozidla väčší než 50 000 kilometrov, do poručujeme prvé dve tankovania pridávať 2 fľaštičky o objeme 50 ml na 40–60 litrov paliva (približne 2 ml na 1 liter paliva).

Minimálna trvanlivosť 2 roky od dátumu výroby.

POZNÁMKY

Prísada má viac účinkov. Jedná sa o mazaciu prísadu, čistiaci prostriedok, antikorózny prostriedok a vďaka prítomnosti geomodifikátoru Suprotec tiež o prípravok proti opotrebeniu. Okrem toho obsahuje korektor cetanového čísla, ktorý primárne pomáha pri štartovaní motora. Aditivum funguje vo všetkých častiach a uzloch naftového palivového systému, takže majiteľ automobilu nemusí používať jeden prostriedok na čistenie trysiek a ďalší na čistenie čerpadla. Aditivum umožňuje správne fungovanie systému vstrekovania a zaisťuje lepšie a úplnejšie spaľovanie paliva, čo znižuje zaťaženie oleja a ostatných súčastí a systémov motora.

Bezpečnosť bola zároveň jedným z najdôležitejších úloh, na ktoré sme sa zamerali pri vývoji aditíva. Dlhodobé používanie prísady nemení prevádzkové podmienky motora, alebo palivového systému, iba zlepšuje čistiace a mazacie vlastnosti motorovej nafty.

Prísada je celoročná, preto neobsahuje zložky, ktoré zabraňujú kryštalizácii paliva, ale je však možné použiť ju v kombinácii s akýmikoľvek prostriedkami triedy „anti-gél“ bez akýchkoľvek nežiadúcich účinkov.

Vzhľadom k tomu, že je nutné pridávať prísadu pri každom tankovaní, odporúčame kúpiť niekoľko fľaštičiek a ponechať ich v kufri.

Váha
100 g
počet nádob v balení

2

Balenie

obsahuje 2 x 50ml, čiže dve davky, dokopy 100ml