Atomium A-PROHIM SGA (Čistiaca prísada do paliva pre benzínové motory) 100ml (2x50ml)

7,90
V sklade

ÚČINKY

Hlavným dôvodom zníženia výkonu a poruchy palivového systému je znečistenie palivom nízkej kvality. Prísada do paliva SGA dodáva benzínovému palivu čistiace a mazacie vlastnosti a zabraňuje korózii prvkov systému v prípade, že do neho vnikne voda alebo kondenzát.

Čistenie čerpadiel a zníženie opotrebenia piestov, normalizácia tlaku paliva v systéme. Čistenie ventilov, kanálov a trysiek vstrekovačov – predlžuje ich životnosť. Spoločne tak zaisťuje vysoko kvalitné rozprašovanie paliva, a teda jeho úplné spaľovanie, čo vedie k nasledujúcim výsledkom:

 • Znížená spotreba paliva o 5–15 % v závislosti na stave vozidla.
 • Zníženie vibrácií v dôsledku rovnomerného spaľovania paliva vo valcoch.
 • Zníženie zaťaženia turba, katalyzátora a prídavného spaľovania, čo predlžujeich životnosť.
 • Zníženie znečistenia motorového oleja, ktorý si zachováva svoje pracovné vlastnosti a v konečnom dôsledku znižuje opotrebenie motora.
 • Predĺženie životnosti palivového systému.

Prísada do paliva SGA je navrhnutá pre pravidelné používanie, takže má vyvážené „jemné“ zloženie. Postupne odstraňuje nečistoty a usadeniny a zabraňuje tvorbe nových. Aditívum neobsahuje látky podporujúce horenie ani iné látky, ktoré menia prevádzkové režimy motora.

Aditívum se predává v jednorázových fľaštičkách. Bežne sa pridáva 1 fľaštička pri každom    tankovaní.

APLIKÁCIA

1 fľaštička objemu 50 ml je určená pre 40–60 litrov paliva (približne 1 ml na 1 litr paliva). Pred tankovaním paliva nalejte prísadu do palivovej nádrže.

Postupujte nasledovne:

 • Obsah fľaštičky dôkladne pretrepte;
 • Otvorte fľaštičku a nalejte prísadu do palivovej nádrže (v prípade potreby použite lievik);
 • Natankujte palivo.

V prípade, že celkový nájazd Vášho vozidla je väčší ako 50 000 kilometrov, doporučujeme prvé dve tankovania pridávať 2 fľaštičky objemu 50 ml na 40–60 litrov paliva (približne 2 ml na 1 liter paliva).

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE

Prípravok prešiel ročným cyklom testov a skúšok na vozidlách rôznych tried  s použitím motorovej nafty z rôznych čerpacích staníc.

Zloženie “SGA” je starostlivo vyvážené, aby bola zaistená bezpečnosť jeho používania. Čistenie palivového systému je vykonávané postupne a šetrne v dôsledku použitia povrchovo aktívnych látok namiesto aktívnych rozpúšťadiel.  Mechanizmus pôsobenia povrchovo aktívnych látok zaručuje bezpečnosť prísad do palivových filtrov, prvkov palivových systémov z plastov a kompozitných materiálov a materiálov obsahujúcich železo.

Aditívum do benzínu ATOMIUM APROHIM SGA neobsahuje oktánové korektory, nemení teplotu ani rýchlosť spaľovania paliva.

Aditívum do paliva ATOMIUM APROHIM SGA je možné použiť s akýmkoľvek typom vstrekovacích systémov. Počas vývoja bola venovaná zvláštna pozornosť účinnosti a bezpečnosti prísady v systémoch priameho vstrekovania paliva (TFSI, TSI, GDI a ďalších typov), ktoré pracujú s vysokým tlakom na palivovej rampe, a preto majú zvýšenú úroveň požiadavkou na presnosť vstrekovačov. Aj malé znečistenie vstrekovacej trysky vedie k významnej nerovnováhe v činnosti elektro-hydraulických vstrekovačov a vstrekovačov s piezoelektrickými ventilmi, čo narušuje režim vstrekovania paliva, a nakoniec vedie k rýchlej poruche vstrekovačov (vinutie elektromagnetu, alebo piezo kryštálu). Vo vonkajších zmiešavacích systémoch (vstrekovač a karburátor) zostáva prísada účinná, pretože účinok čistiacich zložiek nezávisí na tlaku v palivovom systéme a systémoch agregátov.

POZOR! HORĽAVÁ KVAPALINA! CHRÁNTE PRED PRIAMYM SLNEČNÝM SVETLOM A TEPLOTOU NAD 40 C°. UCHOVÁVAJTE NA CHLADNOM, DOBRE VETRANOM MIESTE V TESNE UZAVRETOM OBALE.  

Doporučuje sa používať prísadu do paliva SGA predovšetkým k obnoveniu výkonu trysiek a vstrekovačov
paliva. Príznaky ich poruchy v dôsledku znečistenia sú nasledujúce:

 • Zvýšenie spotreby paliva o 1 liter alebo viac;
 • Pokles dynamiky zrýchlenia vozidla;
 • „Ťažký“ beh motora;
 • Špecifický zápach nespáleného paliva z výfuku;
 • Nerovnomerný beh motora na voľnobeh
 • Čierny dym pri prudkom zrýchlení;
 • Obtiažny studený štart motora;

To všetko  naznačuje narušenie správného a včasného prívodu paliva do spaľovacích komôr jedného, alebo viacerých valcov.
Pravidelné používanie „SGA“ sa s vysokou pravdepodobnosťou pomôže  týchto problémov zbaviť.

Váha
100 g
počet nádob v balení

2

Balenie

obsahuje 2 x 50ml, čiže dve davky, dokopy 100ml